O mnie

Blisko Kultury - GeraltO stronie

Jest tylko jeden sposób pozwalający całkowicie uniknąć krytyki. Nic nie mówić, nic nie robić i być nikim ~ Arystoteles

Kultura ma wiele twarzy i możemy nawet nie być świadomi uczestnictwa w niej. Przeżywamy ją podczas słuchania ulubionego artysty, wieczornego relaksu z książką czy wypadu do kina z przyjaciółmi. Często taka kontemplacja coś w nas zmienia – staje się filozofią życia.  Każde, nawet najmniejsze, zetknięcie z kulturą poszerza nasze horyzonty. Kreujemy nasz światopogląd, wyrażamy emocje, oceniamy, tworzymy grupy dyskusyjne, uczestniczymy w festiwalach i konwentach – kultura ma obecnie znaczenie pozapodmiotowe.

Blisko Kultury to blog, który ma na celu pokazać tę rozmaitość – z jednej strony jest moim portfolio, a z drugiej portalem kulturowym, w którym będziecie mogli przeczytać (oraz obejrzeć) recenzje, artykuły, felietony, wywiady z artystami etc. By nie być nikim, postanowiłem zebrać i podzielić się swoimi tekstami i przemyśleniami. Swobodnie, sprawiedliwie, subiektywnie – blisko o kulturze.


Łukasz „Geralt” Jakubiak
obiektywny w swoim subiektywizmie

Filolog, dziennikarz kulturowy, socjolog, współzałożyciel inicjatywy Polska Progiem Stoi oraz… kucharz. Fanatyk komiksów Marvela, zaczytujący się również w fantastyce, obowiązkowo podczas słuchania rocka progresywnego. Można go często spotkać w towarzystwie kawy tudzież dobrego piwa. Nie lubi kotów i budyniu czekoladowego.

Współpracuje z:
ProgRock.org
Music In The Lenses
Heavy Metal Pages
Polska Progiem Stoi

Reklamy